Kvíz: Viete na problémy druhých reagovať asertívne?

Kvíz: Viete na problémy druhých reagovať asertívne?

Teraz môžete opäť spustiť kvíz.

Som extrovertka, milovníčka ľudí a citlivá duša. Milujem hry, zážitkovú pedagogiku, knihy i kolektívne športy. Medzi moje najvyššie hodnoty patrí rodina, zdravie a kvalitné vzťahy, ktoré považujem za základ všetkého. Verím, že každý problém má riešenie, ak ľudia dokážu otvorene komunikovať.

7 komentárov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

  • Pri vyhodnotení správnych odpovedí mi chýba dovysvetlenie, tip a podobne (prečo bolo správne vybrať si konkrétnu odpoveď). Takto síce viem, koľko odpovedí bolo správnych, ale pri nesprávnej si môžem len tipnúť, v čom by mohol nastať problém, nad čím by som sa mala zamyslieť.
    Uvítala by som tiež konkrétnejší tip na článok po skončení testu – napr. odkaz priamo na článok o základných princípoch asertívnej komunikácie, kde by som sa k téme viac dozvedela.
    P.S. Celkovo som mi táto kvízová forma veľmi páči (najprv kvíz – potom zistiť, čo sa dá spraviť lepšie – vyvolalo to vo mne zdravú zvedavosť dozvedieť sa viac).

    Lucia Gallíková Reply
    • Ďakujem za spätnú väzbu. Súhlasím, že by sa tam hodilo aj dovysvetlenie a rozhodol som sa ho tam v najbližšom čase pridať. Aj nápad s tipom na konkrétny článok sa mi veľmi páči. Ešte raz vďaka 🙂

      Michal Šoltés Reply
    • Uz su tu aj vysvetlenia za otazkami 🙂

      Ľubica Šoltésová Reply
  • Tusim tu chybal pocet otazok (1/5). Celkovo aj pri zozname kvizov by mozno bolo fajn napisat, kolko otazok ma kviz, ak su tam teda aj dlhsie.

    Veronika Pizano Reply
  • Asertivita – teóriu už zvládam, už teraz iba to dostať do života. 🙂

    Kedysi som fungovala agresívne, potom zase viac rokov submisívne. Potom som sa naštvala a začala si presadzovať opäť svoje – lenže priamu agresivitu som už nechcela, tak to často zaváňalo skrytou agresivitou, teda manipuláciou. Tohto sa zbaviť, to je poriadna nakládačka. ale tak aspoň mám dostatočný prehľad, no nie? 🙂

    Jarmila Semanová Reply
    • Skúsenosti s rôznymi prístupmi sa Vám podľa mňa zídu, pretože vďaka nim môžete vedieť, čo už nechcete. Komunikovať autenticky, asertívne, rovnocenne vyžaduje kus tréningu, pretože to nie je podporené prirodzenou emočnou reakciou, ktorá je ustrnutie a následne útok alebo útek. Z pohľadu emócií je pre nás prirodzenejšie útočiť (presadzovať sa) alebo sa stiahnuť (ísť do submisivity).

      Michal Šoltés Reply
      • Ďakujem za reakciu. Aj za vysvetlenie ako to máme a čo je skôr prirodzené, či spontánne. Skúsenosti s rôznymi spôsobmi nekonštruktívnych techník mi dávajú aj ďalší bonus, nielen to, že ich môžem rozoznať. Môžem ich aj v pohode prijať, čo však neznamená s nimi súhlasiť. Prijať v zmysle, že ktokoľvek môže sa takto správať – pokiaľ s tým sám sa nerozhodne niečo urobiť. Že je to nejako ľudské.

        Jarmila Semanová Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.