Kvíz: Rozpoznáš pravú asertivitu?

Kvíz: Rozpoznáš pravú asertivitu?

Ako ste sa mohli dozvedieť aj v článku Ako sa líši asertívna komunikácia od agresívnej, ľudia si často zamieňajú asertivitu (rešpektovanie práv svojich i ostatných) so slepým presadzovaním svojich vlastných práv. Rozoznajte v nasledujúcich situáciách, kto komunikuje naozaj asertívne a kto viac-menej násilne presadzuje svoje vlastné potreby.

Teraz môžete opäť spustiť kvíz.

 

 

Som extrovertka, milovníčka ľudí a citlivá duša. Milujem hry, zážitkovú pedagogiku, knihy i kolektívne športy. Medzi moje najvyššie hodnoty patrí rodina, zdravie a kvalitné vzťahy, ktoré považujem za základ všetkého. Verím, že každý problém má riešenie, ak ľudia dokážu otvorene komunikovať.

7 komentárov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

 • Fajny kviz, to by bolo super keby ludia vedeli takto komunikovat 🙂 Alebo na uvod aspon ja 😀

  Peter Holub Reply
 • Super hra, dokonca som zistila, že o asertivite viem viac ako som si pôvodne myslela

  Dana Reply
 • Super kvíz, len som si overil, že naozaj by som reagoval správne :).

  Andrej Szabo Reply
 • Perfektný kvíz…aspoň som zistila, že v autobuse musím viac cvičiť svoje asertívne správanie…budem mať čo robiť, aby som to hovorila vecným tónom 😉

  Zita Lenártová Reply
 • Dokelu, vyzerá to tak, že stále ma to ťahá k agresivite. 😉

  Jarmila Semanová Reply
  • Agresivita je nám do určitej miery prirodzená. Naučiť sa s ňou pracovať, to vyžaduje tréning. Držím palce pri získavaní nových schopností.

   Martin Čajko Reply
   • Veď o tú mieru agresivity ide. Môže poslúžiť ako užitočná a tvorivá sila, pokiaľ vnímam hranice. Vlastne vystupovať zo zóny komfortu je aj o vytyčovani hraníc, odtiaľ potiaľ moje vlastníctvo, tvojím vlastníctvom sú tvoje pocity, tvoje myšlienky, aj to, či vôbec a čo s tým urobíš.

    Jarmila Semanová Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.