Kvíz: Rozpoznáš druhy komunikácie?

Kvíz: Rozpoznáš druhy komunikácie?

Teraz môžete opäť spustiť kvíz.

Som extrovertka, milovníčka ľudí a citlivá duša. Milujem hry, zážitkovú pedagogiku, knihy i kolektívne športy. Medzi moje najvyššie hodnoty patrí rodina, zdravie a kvalitné vzťahy, ktoré považujem za základ všetkého. Verím, že každý problém má riešenie, ak ľudia dokážu otvorene komunikovať.

4 komentáre

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

  • Pustila som sa dnes rýchlo do testu a neprečítala som si pozorne viaceré otázky – podvedome som totiž bola presvedčená, že v otázkach bude podstatná asertivita, a tak teda som namiesto pasívnej a agresívnej odpovede krúžkovala asertívne.

    Jarmila Semanová Reply
  • K prvej situácii v autobuse: Váš návrh na asertívne správanie je zaujímať sa o druh hudby, ktorú počúva. Nejako mi to nesedí. Predsa ak si čítam knihu a nastúpi niekto s hlasnou hubou, ktorá ma ruší, rada by som v čítaní pokračovala – je to neúprimné voči sebe začať sa zaujímať o to, čo počúva ona. Nemyslíte?

    Správanie sa v hromadných dopravných prostriedkoch vedie často k rôznym stretom. Je pravda, že niekedy sa hlučné správanie ostatných dá tolerovať. No sú situácie pri extrémnom vyčerpaní alebo únave, kedy miera únosnosti sa zmenší, napr. ak cestujem po dlhej a ťažkej 12h nočnej služby domov a už aj samotná cesta vyžaduje prestupovanie a ďalších 40 minút námahy. Vtedy sa veľmi zídu nacvičené spôsoby asertivity. Nezíde mi ani na um vravieť, že sa zaujímam o hlasnú hudbu – potrebujem ticho a pokoj. Uvedomujem si však, že všetci tí, ktorí sú dobre vyspatí a oddýchnutí, ani netušia, že cestujem z práve a že som veľmi vyčerpaná. Ich potreby sú kdesi na opačnom konci, plní energie sa rozbiehajú do nového dňa. Ako vtedy môžem asertívne zastať sa vlastných potrieb a pri tom neobmedziť ostatných?

    Jarmila Semanová Reply
    • Položili ste veľmi zaujímavú otázku Jarmila. Z môjho pohľadu môžete opisovať to ako sa cítite a aké sú vaše potreby. Je potom na ostatných, či na nich budú brať ohľad a či sa vám prispôsobia.

      Martin Čajko Reply
      • Ďakujem. Potešilo.

        Jarmila Semanová Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.