Kvíz: Nájdi najmenej hodnotiace výroky

Kvíz: Nájdi najmenej hodnotiace výroky

Otestujte svoju citlivosť na hodnotiacu komunikáciu.
Viac sa o nej dozviete v článku: Ako sa bežne manipuluje pomocou hodnotenia

Teraz môžete opäť spustiť kvíz.

Optimista, milovník života a ľudskosti, hobby freediver. Ak neškolím alebo nedohadujem nejaké nové zaujímavé spolupráce, môžete ma nájsť s rodinou a priateľmi alebo vo vode ako sa potápam. P.S. Dobre vychladená kofola nikdy nemôže byť zlá ;) Moje motto je: "Spero dum spiro" (Dúfam, kým dýcham)

4 komentáre

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

 • Domnievam sa, že by bolo vhodné vysvetliť termín “najmenej hodnotiaci”.
  Napríklad otázka: Politik hovorí o návrhu opozičnej strany. Ktorý z výrokov je najmenej hodnotiaci?
  Koho hodnotiaci? Z textu otázky chápem najmenej hodnotiaci návrh opozičnej strany.
  Z odpovede:Podľa nás vznikol Váš návrh ako reakcia na tlak voličov, zatiaľ čo náš návrh je založený na výskume. Viem o návrhu to, že rešpektuje vôľu voličov, čo je veľmi silné hodnotenie návrhu.
  Z odpovede:Takéto návrhy môže predkladať iba idealista alebo ignorant! Inak si to neviem vysvetliť… Sa o samotnom návrhu nedá vyčítať nič. Dá sa vyčítať len postoj k predkladateľovi a nie k samotnému návrhu.

  Jozef Drahovský Reply
 • Tiež som nepochopila výraz “najmenej hodnotiaci”. Myslela som, že je to čosi ako najslabšie hodnotenie.

  Janka Mrkvičková Reply
 • Myslím, že zadanie je úplne v poriadku, neviem však či je v článkoch niečo o komunikácii bez hodnotia a posudzovania, čo si môže účastníci kvízu pred tým naštudovať. Ja mám za sebou knižku Respektovat a být respektován, takže to bolo v pohode 🙂

  Slavka Balazik Reply
 • Ziskala som 4 z 5 bodov, ale zobrazilo sa iba hodnotenie, takze neviem v ktorej otazke som oznacila nespravnu moznost 🙁

  jeanne Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.