
Kvíz: Efektívna obrana proti manipulatívnym technikám
Záverečný prehľad
Správne zodpovedaných 0 z 5 otázok
Otázky:
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
Informácie
Teraz môžete opäť spustiť kvíz.
Je nám ľúto, tento kvíz môžete skúsiť iba raz.
Kvíz sa spúšťa...
Musíte sa prihlásiť, aby ste mohli začať kvíz.
Aby ste mohli vyplniť tento kvíz, musíte najprv spraviť tento:
Výsledky
Odpovedali ste správne na 0 z 5 otázok
Čas vypršal
Kategórie
- Nekategorizované 0%
V tomto kvíze ste mali možnosť otestovať svoju schopnosť nájsť efektívne spôsoby obrany proti manipulácii.
Pravidelný tréning tejto schopnosti vám pomôže efektívnejšie reagovať na manipuláciu.
Prispej k zlepšeniu otvorenej hry.
Napíš nám do komentára, s čím si mal ťažkosti a čo ti naopak išlo dobre. Ak máš zaujímavý nápad, ako vylepšiť kvízy alebo ťa napadla zaujímavá kvízová otázka, napíš nám ju. Pomôžeš tak k vylepšeniu stránky.
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- Zodpovedané
- Označené otázky
- Otázka 1 / 5
1. Otázka
Aká je najefektívnejšia reakcia na výrok, ak chcete dosiahnuť konštruktívny posun v rozhovore?
“Všetci ľudia, ktorí dávali pozor, už dávno musia rozumieť finančnému plánu našej firmy na budúci rok.”
SprávneV správnej odpovedi hovorí človek za seba pomocou Ja-výrokov. Popisuje svoje pocity a nepoužíva hodnotenie. Nesnaží sa na druhú stranu útočiť, ani ňou manipulovať. Dožaduje sa konrétnych informácií.
NesprávneV správnej odpovedi hovorí človek za seba pomocou Ja-výrokov. Popisuje svoje pocity a nepoužíva hodnotenie. Nesnaží sa na druhú stranu útočiť, ani ňou manipulovať. Dožaduje sa konrétnych informácií.
- Otázka 2 / 5
2. Otázka
Aká je najefektívnejšia reakcia na výrok, ak chcete dosiahnuť konštruktívny posun v rozhovore?
“Všetci o mne viete, že svoje slovo plním a preto vám teraz sľubujem, že počas môjho pôsobenia na tejto funkcii naša spoločnosť porastie.”
SprávneSprávna odpoveď nie je útočná. Opäť sa tu snažíme dopátrať sa po konkrétnych dôkazoch, ktoré by mali nahradiť prázdne slová.
NesprávneSprávna odpoveď nie je útočná. Opäť sa tu snažíme dopátrať sa po konkrétnych dôkazoch, ktoré by mali nahradiť prázdne slová.
- Otázka 3 / 5
3. Otázka
Aká je najefektívnejšia reakcia na výrok, ak chcete dosiahnuť konštruktívny posun v rozhovore?
“Ešte než začneme. Chcem, aby ste vedeli, že osobne dohliadnem na to, aby sa tu makalo.”
SprávneV správnej odpovedi je najskôr vyjadrený súhlas. To pravdepodobne spôsobí, že druhá strana nebude cítiť potrebu brániť sa. Potom sa pýtame na konkrétne kroky a dávame tým druhej strane možnosť nám celú záležitosť vysvetliť. Otvára sa vďaka tomu konštruktívny dialóg.
NesprávneV správnej odpovedi je najskôr vyjadrený súhlas. To pravdepodobne spôsobí, že druhá strana nebude cítiť potrebu brániť sa. Potom sa pýtame na konkrétne kroky a dávame tým druhej strane možnosť nám celú záležitosť vysvetliť. Otvára sa vďaka tomu konštruktívny dialóg.
- Otázka 4 / 5
4. Otázka
Aká je najefektívnejšia reakcia na výrok, ak chcete dosiahnuť konštruktívny posun v rozhovore? “Daj mi teraz prosím s tými tabuľkami pokoj. Nemám na to teraz čas, pretože mám na práci niečo oveľa dôležitejšie.”
SprávneV správnej odpovedi je najskôr vyjadrené porozumenie a súhlas s pohľadom druhej strany. Nasleduje vysvetlenie, prečo je úloha dôležitá. Kľúčové je použitie slovíčka “a” namiesto “ale”. Nakoniec prichádza otvorená otázka, ktorá druhú stranu aktívne zapája do riešenia problému.
NesprávneV správnej odpovedi je najskôr vyjadrené porozumenie a súhlas s pohľadom druhej strany. Nasleduje vysvetlenie, prečo je úloha dôležitá. Kľúčové je použitie slovíčka “a” namiesto “ale”. Nakoniec prichádza otvorená otázka, ktorá druhú stranu aktívne zapája do riešenia problému.
- Otázka 5 / 5
5. Otázka
Aká je najefektívnejšia reakcia na výrok, ak chcete dosiahnuť konštruktívny posun v rozhovore? “Môžeme tu rokovať pre mňa, za mňa aj pol dňa, ale poviem vám rovno, aby ste si nerobili žiadne ilúzie, pretože naše podmienky sa nezmenia.”
SprávneSúhlasný postoj je na začiatku veľmi dôležitý, pretože vyjadruje rešpekt voči požiadavkám druhej strany. Následne sa odvolávame na svoje limity, ktoré tiež nehodláme prekročiť. Ponúkame niekoľko možností a otvárame dialóg tým, že sa pýtame druhej strany na ich návrhy.
NesprávneSúhlasný postoj je na začiatku veľmi dôležitý, pretože vyjadruje rešpekt voči požiadavkám druhej strany. Následne sa odvolávame na svoje limity, ktoré tiež nehodláme prekročiť. Ponúkame niekoľko možností a otvárame dialóg tým, že sa pýtame druhej strany na ich návrhy.
Prináša to naozaj osoh – aj do komunikácie v živote. Ďakujem.