Kvíz: Ako to vyzerá, keď človek naozaj počúva – techniky aktívneho počúvania

Kvíz: Ako to vyzerá, keď človek naozaj počúva – techniky aktívneho počúvania

Aby sme druhým porozumeli, je najdôležitejšou zručnosťou počúvanie. Od niektorých ľudí by sme dokonca očakávali, že budú počúvať ešte viac a lepšie, ako ostatní. Sú to napríklad vedúci pracovníci, ľudia v pomáhajúcich profesiách, verejní činitelia a samozrejme naša najbližšia rodina. Vyberte v každom príklade možnosť, v ktorej daná osoba najlepšie uplatňuje aktívne počúvanie – počúvanie s úprimnou snahou porozumieť druhému.

Som extrovertka, milovníčka ľudí a citlivá duša. Milujem hry, zážitkovú pedagogiku, knihy i kolektívne športy. Medzi moje najvyššie hodnoty patrí rodina, zdravie a kvalitné vzťahy, ktoré považujem za základ všetkého. Verím, že každý problém má riešenie, ak ľudia dokážu otvorene komunikovať.

6 komentárov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

 • Ten príklad s lekárom sa mi páči. Kiež by tak reagovali viacerí. V praxi často vidím, že pacienta doslova vmanipulujú do symptómov, ktoré by človeka inak ani nenapadli.

  Peter Holub Reply
  • Súhlasím s Petrom…doplnila by som len to, že plno lekárov sú veľmi dobre “motivovaní”, aby pacientom predpisovali lieky ešte aj na takú závažnú chorobu ako napr.”soplík”… Mňa zaujala otázka ohľadom starostu…správna odpoveď mi skôr pripomína scenár z nejakého amerického filmu, kde si susedia navzájom pomáhajú a nie zo slovenskej reality…

   Zita Lenártová Reply
 • Perfektny kviz, tiez sa mi pacil priklad so starostom aj s lekarom.

  Petra Bertova Reply
 • Páčil sa mi tento kvíz! Nepribudnú časom aj nejaké bonusové otázky? 🙂

  Miroslav Vrážel Reply
  • Vďaka za spätnú väzbu! Poznačím si, že by som sem mohol niečo dorobiť 🙂

   Michal Šoltés Reply
 • Tak sa zdá, že už načúvať viem – 100%. Teším sa.

  Jarmila Semanová Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.